irekonstrukce.cz - rekosntrukce Praha, luxusní interiéry

+420 728 052 430 info@irekonstrukce.cz

Obklady a dlažby

Provádění obkladů a dlažeb je dnes nedílnou součástí rekonstrukcí nebo staveb prakticky každého objektu. Stejně tak nabídka dostupných materiálu a provedení je dnes velice široká.

V dané oblasti poskytujeme samozřejmě kompletní poradenství a pomůžeme Vám tak s výběrem nejvhodnějšího materiálu přesně podle Vašich požadavků.

Realizujeme obklady nejrůznějších formátů od mozaiky přes obklady a dlažby klasických rozměrů až po velkoformátové.

ilustrace

Provádíme:

  • Obklady interiéru i exteriéru
  • Obklady schodišť
  • Obkládání mozaikou
  • Realizace klasických formátů obkladů
  • Realizace obkladu a dlažeb velkých formátů
  • Obklady z přírodních materiálů

Materiály a zakladní dělění obkladů

Jak bylo již jednou řešeno v současné době je výběr obkladu velice široký, proto bychom se měli zorientovat v základní nabídce obkladů a dlažeb. Dnes jsou jich na trhu stovky typů a může se zdát složité se v nich zorientovat.

Pórovinové obkládačky

Jsou nejprodávanějším druhem obkladu. Tyto obklady jsou výhradně určené pro realizaci obkladu stěn v interiérech pro jejich nízkou odolnost proti otěru a vysokou nasákavost.

Hutné glazované dlažby

Při dodržení technologie realizace jsou vhodné i pro venkovní použití např. na terasy a balkóny. Jediné kriterium je voda, která se nesmí dostat do podkladu dlažby. V zimním období by pak mohlo dojít k poškození mrazem.

Režné dlaždice

Základem je neglazovaný materiál s nasákavostí okolo 0,5%. Tento typ dlaždic je velice náročný na výrobní technologii a s tím jsou spojeny i vysoké náklady na pořízení. Velké oblibě se tento typ obkladu těší například u památkářů.

Slinuté neglazované dlažby

Slinuté neglazované dlažby vykazují díky technologii výroby nízkou nasákavost a vysokou pevnost. Proto jsou ideálním a univerzálním materiálem jak pro interiér, tak exteriér.

Slinuté glazované dlažby

Vlastnosti jsou stejné jako u předchozí varianty s rozdílem glazovaného povrchu. Tato varianta nabízí nepřeberné množství barev a dekoru a v dnešní době je nejpoužívanějším typem.

Cihlová tažená dlažba (cotto)

Technologie výroby tohoto typu obkladu je stará několik století a v dnešní době se už netěší takové oblibě pro svou nepřesnost v rozměrech obkladu. Přesto jsou charakteristické svým zvhledem a používají se například při rekonstrukcích rustikálních domů.

Přírodní materiály

V této kategorii můžeme najít například pískovec, žulu, mramor nebo travertin. Tyto typy obkladů i dlažeb vykazují dlouhou životnost a jsou velice oblíbené díky svému originálnímu designu. Charakteristickou vlastností přírodních obkladů a dlažeb je také větší nárok na čas zpracovaní celé zakázky.

TOPWEBY - webhosting, domény, tvorba www